6 C
Skopje
15.2.2019 - 23:10

Ознака: мундијалито

По 38 години, се враќа идејата за мундијалито

Во 1980 година во Уругвај се одржа мало СП (познато како мундијалито) со шест селекции, а сега идејата е во непарните години, пред светските...