13.8 C
Skopje
28.9.2021 - 9:07

Ознака: музичка

„Боемска рапсодија“ – најпродавана филмска музичка биографија

Оскаровецот „Боемска рапсодија“ досега заработи 830 милиони долари на меѓународниот пазар и 71 милион долари од домашната, британска публика. Филмот стана најпродавана адаптација на музичка...

Иги Поп – музичка игуана што не старее

Публиката на неговите концерти доаѓа во голем број за да го види и доживее енергичното шоу што го приредува родоначалникот на панкот Човекот познат како...

Македонија и Скопје ми се како втор дом

Јас сум човек што ги чувствува просторот, луѓето, енергијата и можам да кажам дека ми одговараше животот во Скопје. Тоа ми е еден од...