-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:00

Ознака: музеј „Лувр“

Мона Лиза осамена, стравот од коронавирусот го затвори Лувр

Мона Лиза е повторно сама. Лувр, најспосетениот музеј во светот и дом на ремек-делата на Леонардо да Винчи, не отвори во средата наутро бидејќи вработените...

„Лувр“ затворен поради штрајк на вработените

Музејот „Лувр“ во Париз, кој е еден од најпосетените во светот, денеска е затворен поради штрајк на вработените кои тврдат дека имаат потреба од...