Ознака: МТВ

Десеттата сезона на „Стисни плеј“ му ја посветувам на Марко Марк

Александра Јовановска, телевизиски автор и водител Мислам дека нашата приказна во ваков формат е сосема коректно да ја заокружиме по оваа десетта сезона и да...

Следи меч со тим што ја усовршил играта „седум на шест“

Вардар во првиот меч дома сезонава го пречекува Порто, утре од 17 часот Ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар утре (17 часот, пренос на...

Металург го пречекува „новиот“ Загреб

Прв меч во оваа полусезона, прв по СП и можеби најтежок за нас. Малку ми е потешко да го подготвам овој натпревар, бидејќи Загреб...

СДСМ бара оставки од директорите и уредниците на МТВ

Националниот јавен сервис МТВ, денеска, на големиот државен празник 2 август – Денот на Републиката, емитуваше програма преку која упатуваше пораки спротивни на националните...

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на Ем-ти-ви филмски и ТВ...

Филмот „Црниот пантер“ ја освои главната награда на доделувањето на Ем-ти-ви филмски и телевизиски награди. Филмот за афроамериканскиот суперхерој е прогласен за најдобар филм...

Дуелите од СП во живо на МТВ

Сите натпревари на претстојното СП во Русија ќе бидат пренесувани во живо на Македонската телевизија (МТВ). Оттаму информираат дека проектот ќе биде насловен како...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната...