1 C
Skopje
23.2.2019 - 14:34

Ознака: мртов

Брегзит и мртвиот папагал на Монти Пајтон

Извештаите за малата чудна земја продолжуваат да пристигнуваат. На власт е тројна коалиција. Составена е од вообичаено октроирани, непознати сторители и од осумтемина амнестирани....

Си замина златното дете на македонскиот рокенрол

Момчето со голема харизма и со мила ѕвезда, кое премногу брзо го живееше животот, во последно време подготвуваше нов музички материјал и големо враќање...

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот диџеј Тим Берглинг, попознат по неговото уметничко име Авичи, почина денеска на возраст од 28 години. Како што кусо соопшти неговиот претставник, Авичи бил...