11 C
Skopje
22.10.2020 - 14:15

Ознака: мртов

Градоначалникот на Сеул пронајден мртов

Градоначалникот на Сеул, Парк Вон-сон, кој беше пријавен за исчезнат, е пронајден мртов по деталното четиричасовно пребарување, потврди локалната полиција, пренесува Си-Ен-Ен. Исчезнувањето претходно денеска...

Скопјанец најден мртов во стан на „Џон Кенеди“

Во Полициската станица Бит-пазар во попладневните часови на 12 февруари било пријавено дека во стан на скопската улица „Џон Кенеди“ починат бил пронајден 38-годишен...

Затвореник пронајден мртов во неговата ќелија

Управата за извршување на санкции информира дека осудено лице било пронајдено починато во својата ќелија вчера во утринските часови во КПУ Затвор Куманово со...

Фронтменот на групата „Карс“ пронајден мртов

Рик Окасек (75), фронтменот на рок-групата „Карс“, беше пронајден мртов во неделата, 15 септември, во својот стан во Њујорк. Њујоршката полиција добила повик за човек...

Американскиот министер за одбрана: Синот на Осама бин Ладен е мртов

Американскиот министер за одбрана, Марк Еспер, ја потврди смртта на Хамза бин Ладен, еден од синовите на убиениот водач на терористичката мрежа „Ал Каеда“,...

Бразилскиот мафијаш кој се преправи во својата ќерка пронајден мртов

Бразилскиот мафијаш Кладувињо да Силва, кој се обиде да побегне од затвор преправајќи се во својата ќерка, пронајден е мртов во затворската ќелија. Затворските власти...

Хонгконг не е уверен во „смртта“ на законот за екстрадиција

По масовните протести кои траеја со недели, лидерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска изјави дека законот за екстрадиција е „мртов“, но таа сѐ уште...

Брегзит и мртвиот папагал на Монти Пајтон

Извештаите за малата чудна земја продолжуваат да пристигнуваат. На власт е тројна коалиција. Составена е од вообичаено октроирани, непознати сторители и од осумтемина амнестирани....

Си замина златното дете на македонскиот рокенрол

Момчето со голема харизма и со мила ѕвезда, кое премногу брзо го живееше животот, во последно време подготвуваше нов музички материјал и големо враќање...

Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот диџеј Тим Берглинг, попознат по неговото уметничко име Авичи, почина денеска на возраст од 28 години. Како што кусо соопшти неговиот претставник, Авичи бил...