Ознака: мртов маж

Maж пронајден мртов во Скопје

Маж бил пронајден мртов вчера во Скопје на улицата „Милан Зечар“, информира МВР. Починатиот бил на 41-годишна возраст и во домот живеел со својот 77-годишен татко. -...

Машиновозач пронашол мртов маж кај железничката станица во Велес

Тело на маж било пронајдено кај железничката станица во Велес. Како што јави МВР, телото вчера го здогледал машиновозач додека сообраќал со товарен воз на...

Мртов маж пронајден во паркиран автомобил кај Петровец

Шеесет и четиригодишен маж ноќеска бил пронајден мртов во автомобил паркиран на локалниот пат с.Петровец, кон сelo Дрма, кај патоказните табли за влез во...

Во Кочани убиен 55-годишен маж

Педесет и петгодишен маж е пронајден мртов со убодна рана во градите во неговиот дом во Кочани. Утрово, во 5.20 часот, Д. С. (30) од...

Пронајден мртов маж во центарот на Прилеп

Утрово околу 6 часот во центарот на Прилеп, во близина на Меморијалниот музеј „11 Октомври“ било пронајдено мртвото тело на прилепчанец на возраст околу...

Mаж пронајден мртов кај Башино Селo

СВР Велес денеска информира дека на 13 март, годинава, на ридот над автопатот Скопје - Велес, на оддалеченост од околу 2,5 км од црквата...