Ознака: мртви тела

Мртви тела на улиците во Еквадор, мртовечниците преполни

Улиците во градот Гвајакил, Еквадор, се пусти, можат да се видат малку луѓе, а на улиците можеле да се забележат и тела на мртви...

Јапонија: Откриен брод со пет мртви тела од Северна Кореја

Јапонската полиција денеска открила остатоци од најмалку пет лица во дрвен брод за кој се сомнева дека допловел од Северна Кореја. Бродот е пронајден...

Пронајдени 19 мртви тела во канализациски канал во Мексико

Тела на 19 луѓе ставени во пластични кеси се пронајдени во канализациски канал во Мексико, пренесува „Асошиејтед прес“. Обвинителите од сојузната држава Халиско изјавија...

My Hero Academia 2 Episode 25 at AnimePlanet anime planet haikyuu

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26 at GoGoAnime gogoanime haikyuu