Ознака: мртва

Битолчанка пронајдена мртва во стан

Битолчанка ја пронашла почината мајка си во нејзиниот стан. Како што информира полицијата, вчера околу 09 часот во СВР Битола, Ц.И. од Битола пријавила...

Велешанка пронајдена мртва во нејзиниот стан

Во велешката полиција на 17-ти месецов било пријавено дека во нејзиниот стан на улица „Д-р Христо Татарчев“, била пронајдена почината 85-годишна велешанка. Лекар од Итна...

Почина српската глумица Неда Арнериќ

Српската глумица Неда Арнериќ почина денес на 67-годишна возраст. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот стан, пишуваат српските медиуми. Нејзиното тело го нашол брат...

Српска новинарка пронајдена мртва во својот стан

Познатата српска новинарка Драгана Трипиќ (58) утринава е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Белград. Телото го пронашла нејзината ќерка. Драгана, наводно, била во депресија...

Руска атлетичарка пронајдена мртва

Руската атлетичарка Маргарита Плавунова (25) била пронајдена мртва покрај пат, откако ѝ се слошило за време на тренинг. Трагедијата се случила додека трчала во местото...

Исчезната Британка пронајдена мртва на грчки остров

Триесет и петгогодишната Британка Наталија Кристофер, која исчезна во понеделникот наутро на грчкиот остров Икарија, попладнево беше пронајдена мртва. Нејзиното тело било пронајдено во...

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Туристка од Холандија вчера била пронајдена мртва во хотел во Струга. Според информациите на МВР, В.С.(27) од Холандија, која бил дел од група туристи, била...

Ти не умре Бибе, ти само се лизна

По трагичното заминување на актерката Билјана Беличанец, Венко Андоновски и посвети песна. Се огласија и нејзините колеги од Драмскиот театар Познатата театарска, телевизиска и филмска...

Уште една мистерија – пронајдена мртва девојка во Волково

Последните случувања на исчезнување на лица ретко кој ги поврзуваше со самоубиства. По овие настани во јавноста поголем фокус се ставаше на заговори со...

Австралиска манекенка пронајдена мртва во Грција

Младата австралиска Инстаграм манекенка Синејд Мекнамара која беше пронајдена без свест на суперјахтата на мексиканскиот бизнисмен Алберт Бајлерес вo Joнскoтo Moрe, најверојатно се самоубила,...