10.9 C
Skopje
18.4.2019 - 13:37

Ознака: „Мрдни со прст“

Нахрани „10.000“ акција за донирање храна за социјално загрозени граѓани

На 33 пунктови во 10 градови низ Македонија денеска ќе се одржи првиoт настан од националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000“ за собирање на храна. Акцијата ја...