Ознака: мрак

Во книжарница во Тајван посетителите купуваат во мрак

Нешто сосема невообичаено им обезбеди на своите клиенти уникатна книжарница во Тајван, каде што посетителите купуваат исклучиво во мрак. „Вугуан букс“ се наоѓа во уметничкиот...

Мрак во поголем дел од Карпош, се работи на санирање на...

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот.  Електрична енергија нема ниту...

Калифорнија се подготвува за седмица без струја

Компанијата „Пацифик гас и електрисити“ соопшти дека оваа недела речиси два милиони луѓе во близу 30 окрузи во Калифорнија може да останат без струја...

Бојата ја обликува иднината на автомобилската индустрија

Новите видови облоги од боја ќе ги направат батериите поефикасни и ќе помогнат во забележувањето црни автомобили во мракот Автомобилите стануваат сѐ пософистицирани и во...

Ајфеловата кула во мрак поради убиените новинари во светот (видео)

Ајфеловата кула синоќа не беше осветлена во знак на почит за убиените новинари во светот по повод Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата...

„Час на планетата Земја“: Над 80 локации во Македонија ќе потонат...

Над 80 локации во Македонија утре ќе потонат во мрак и ќе се приклучат кон глобалната акција „Час на планетата Земја“. Во 20.30 часот по...

Watch The Promised Neverland Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more one punch man season 2 gogoanime

Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 10 at website https://animeheaven.pro animeheaven bna