3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 1:10

Ознака: мо

Претседателот Пендаровски во прва посета на МО и на Генералштабот

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот, генералот Васко Ѓурчиновски денеска се сретнаа со претседателот Стево Пендаровски кој беше во својата прва...

Шекеринска: Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД

Македонија се гордее со стратешкото партнерство со САД и ја цени поддршката за интеграцијата во ЕУ и НАТО, а посетата на конгресмените од САД...

Спасовски за МИА: МВР и ЈО се уште интензивно работат на...

Не е завршена истрагата за случувањата од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Неа се уште ја води Јавното обвинителство за гонење...

Шекеринска: МО ќе оддели околу 60 милиони денари за кампањата за...

Министерството за одбрана ќе стави на располагање нешто помалку од 60 милиони денари за кампањата за претстојниот референдум за договорот меѓу Македонија и Грција,...

МО: На Криволак не се користи муниција со осиромашен ураниум

На полигонот за обука во Криволак не се користи муниција со осиромашен ураниум. Фотографиите што се објавени на некои од порталите се типични лажни...