16.1 C
Skopje
22.7.2019 - 5:49

Ознака: Мој термин

МНТ ја најавува премиерата на комедијата „Мој термин“

Современата комедија „Мој термин“ (претходно најавена со работниот наслов #ТикТак) премиерно ќе биде изведена на 16 мај, во 20 часот, на малата сцена во...

Откажани сите прегледи на Клиника за 7 мај, пациентите да се...

Поради посетата на папата Франциск на 7 мај, вторник, Министерството за здравство апелира до сите граѓани да се упатуваат во Градската општа болница „8...

Филипче: Ќе се зајакне начинот на закажување прегледи преку „Мој термин“

Значително ќе се зајакне начинот на кој се обезбедуваат термините за преглед во рамки на системот „Мој термин“, истакна денеска министерот за здравство Венко...

Чекањето го скратуваат само со приоритетни упати

Долги се редиците на чекање за прегледи и за оперативни зафати на скопските клиники. На одредени клиники се чека со недели, па и со...

За да бидат прегледани, земаат приоритетни упати

Додека не ни дојде на глава, не можеме да знаеме, вели една од многуте народни мудрости. Оваа поговорка важи и за закажувањето прегледи во...