Ознака: мојддв

Почнува исплатата за „МојДДВ“ за последното тромесечје од 2020 година

Управата за јавни приходи известува дека е започнат процесот на исплата на паричните средства од МојДДВ за последното тримесечје од 2020 година, согласно Законот...

Над 2.400 граѓани го донирале повратот на ДДВ

Над 2.400 граѓани во изминативе два дена го донирале повратокот на ДДВ за справување со последиците од коронавирусот. Апликацијата „Мој ДДВ“ дозволува повратокот од...

Граѓаните можат да одлучат повратот од „МојДДВ“ да го донираат за...

Граѓаните ќе можат доброволно да одлучат повратот од „МојДДВ“ да го донираат во Буџетот за справување со ковид-19. Владата на седница донесе уредба со која...

СДСМ најавува пораст на лимитот на „МојДДВ“ на 2.300 денари по...

Лимитот на МојДДВ ќе порасне на 2.300 денари по лице, во новиот мандат на СДСМ. Ова утрово го најави владејачката партија преку соопштение. - Преку...

Бизнис – инфо

Се враќа данокот од „МојДДВ“ Почна исплатата на пари за „МојДДВ“ за периодот октомври, ноември и декември 2019 година. На 197.819 граѓани ќе им бидат...

Почнува наградната игра „Мој ДДВ #MojaНаграда“

Од денес со скенирање на секоја фискална сметка преку апликацијата МојДДВ, секој полнолетен граѓанин е потенцијален добитник на една од 3.852 награди во вкупен...

Вo недела зaпочнува наградната игра МојДДВ #МојаНаграда

За два дена започнува наградната игра МојДДВ #МојаНаграда, во која граѓаните имаат можност секојдневно да добијат една од 3.852 награди во вкупен износ од...

Ангеловска: Од 15 декември започнува #МојаНаграда, највисоката награда е 50.000 евра

Од 15 декември започнува наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, која ќе трае една година и на која ќе се доделат две главни премии од по 50.000...

Одвоени половина милион евра за награди за скенирање сметки

Министерството за финансии одвои половина милион евра за награди за скенирање сметки во рамки на акцијата „МојДДВ“. Предвидени се 10 награди на дневно, 15...

УЈП: Заклучно со 15 јули скенирани вкупно 2.993.788 фискални сметки

Управата за јавни приходи информира дека од први јули годинава, кога започна реализацијата на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ, апликацијата МојДДВ...