Ознака: Мохсен Фахризаде

Ќе ги бркаме до крајот – Иран составува тим за пронаоѓање...

Иран составува тим за пронаоѓање на одговорните за атентатот на нуклеарниот научник Иранските власти ветија дека ќе ги најдат и ќе ги казнат одговорните за...

Оружје управувано од далечина, одред на убијци и бројни сомнежи

Откриени детали за атентатот на водечкиот ирански научник Додека автомобилот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Факризаде се доближувал кон булевар во регионот Дамаванд, оддалечен околу...

Убиен шефот на иранската нуклеарна програма

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...