Ознака: Мохамед Салах

Садио Мане е фудбалер на годината на Африка

Мане го доби признанието за кое главни конкуренти му беа соиграчот од Ливерпул, Египќанецот Мохамед Салах, и крилниот напаѓач на Манчестер сити, Алжирецот Ријад...

Болката од скршениот нос брзо помина по прегратката од Салах

По завршувањето на премиерлигашкиот дуел на Ливерпул против Норич во петокот („Црвените“ победија со 4-1), многу навивачи ги чекаа своите љубимци пред „Енфилд“. Млад навивач...

Ливерпул без пораз на лидерската позиција

Салах даде три гола, Милнер го одигра 500-от натпревар во Премиер-лигата против Борнмут, 4-0, а Манчестер сити загуби на гости од Челси, 0-2 „Ливерпул е...

Салах е насекаде низ Каиро

Огромниот портрет на Мохамед Салах насликан на ѕидот на кафуле во Каиро ги привлекува Египѓаните кои го слават пласманот на нивната репрезентација на Светското...

Роналдо не ги сака споредбите со Салах 

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, пред финалето на Лигата на шампионите истакна дека не гледа потреба од споредбите со најдобриот играч на Ливерпул,...

Салах е најдобар во Премиер-лигата и според англиските новинари

Мохамед Салах од Ливерпул беше избран за „Играч на годината“ во изборот на англиската асоцијација на фудбалски новинари. Ова тело брои повеќе од 400 членови,...

Салах води во трката за „златната копачка“

Мохамед Салах од Ливерпул остана на врвот во трката за „златната копачка“ на Европа за најдобар стрелец, со 60 поени од неговите досегашни 30...

Најголем скок на вредноста кај фудбалери од Премиер-лигата?

Мохамед Салах (Египет) од англискиот премиерлигаш Ливерпул води на листата на Фудбалската опсерваторија на Интернационалниот центар за спортски студии (ЦИЕС) од Швајцарија со играчи...