Ознака: мото гп

И во виртуелна трка во Мото ГП победник е Маркез

Алекс Маркез ја прослави својата прва победа во трка во Мото ГП, но во виртуелната трка со име „Седи дома ГП“, во која учествуваа...

Одложени првите две трки во Мото ГП

Првите две трки во годинашната сезона во класата Мото ГП, во Катар, в недела, и во Тајланд на 22 март, се одложени поради ограничувањата...

Мото ГП: Маркез ја освои титулата

Мотоциклистот на Хонда, Марк Маркез ја искористи својата прва шанса да ја освои титулата за сезоната 2018 во кралската класа во Мото ГП со...

Лоренцо во болница по новиот пад на тренингот во Тајланд

Пилотот на Дукати, Хорхе Лоренцо е транспортиран во болница за дополнителни истражувања по тешкиот инцидент за време на втората тренинг сесија пред ГП на...

Дани Педроса се повлекува од Мото ГП шампионатот

Возачот на Репсол Хонда, Дани Педроса, објави дека по завршувањето на сезоната ќе се повлече од Мото ГП шампионатот. Педроса одлуката ја соопшти на прес-конференцијата...