15.8 C
Skopje
27.10.2021 - 17:23

Ознака: мотоцикл

Мотоцикл удри во малолетен пешак на улицата Џон Кенеди

Дваесетгодишен мотоциклист вчера на улицата Џон Кенеди, во близина на крстосницата со улицата „Дижонска“ во Скопје, удрил во малолетен пешак од село Палиград. Во незгодата,...

Мотоцикл удри во шестгодишно дете во Марино

Шестгодишно дете беше тешко повредено синоќа во Марино, кога во него удрил мотоцикл управуван од 16 годишно лице од с.Кадино. Со тешки телесни повреди се...

Судир меѓу мотоцикл и автомобил кај Собрание

Мотоциклист е повреден во сообраќајна несреќа што се случила помеѓу автомобил и мотор денес на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски“ во...

Mотоцикл излета од патот, возачот тешко повреден

На патот од село Големо Радобил – Прилеп вчера мотоциклист, управувајќи мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Од МВР информираат...

Петмина повредени во сообраќајка на мотоцикл и автомобил во Градско

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 13.30 часот на ул.“Маршал Тито“ во Градско помеѓу мотоцикл марка „Јамаха“ со...

Мотоциклистите најчесто возат без заштита на главата во Тетово и во...

Без заштитен шлем се возат мопеди и моторцикли низ Тетово и Гостивар, велат од СВР Тетово по најновата акциска контрола на сообраќајот со цел да...

Охриѓанец загина кај Косел, со мотоцикл удрил во автобус

Љупчо Ј. (32) од Охрид загина во сообраќајна несреќа што вчера попладнето се случи на магистралниот патен правец Охрид - Ресен, кај селото Косел. Тој...

Четворица повредени во сообраќајка на патот Крупиште-Пробиштип

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа која се случи синоќа на патот Крупиште-Пробиштип. Од нив тројца се здобиле со потешки пореди. Портпаролот на СВР...

Мотоциклист од Гостивар загина во сообраќајка во Албанија

Шеесетгодишен мотоциклист од Гостивар го загуби животот во соообраќајна несреќа во Албанија. Несреќата се случила на патниот правец Прењас - Либражд кај местото викано Мостот...

Мото-тркачот Чајка со совет „Подобро да ви тече пот од глава,...

Подобро да ви тече пот од глава, а не крв, затоа носете заштитни шлемови. Ова е советот на тетовскиот мото-тркач Горан Хаџи Иљоски Чајка...