Ознака: мотоцикл

Од четири тркала на две

„Астон Мартин“ го откри својот прв мотор „АМБ 001“. Новиот мотоцикл ќе чини 120.000 долари, а ќе бидат направени само 100, и се очекува да...

„Хендерсон стримлајнер“ – не толку обичен мотоцикл

Занаетчиство на високо ниво, кое ги комбинира дизајнот арт деко и мотоциклите Мотоциклот „хендерсон стримлајн КЈ“ од 1930 година може да се смета за „ролс...

Возач во Тетово удрил во татко и син на мотоцикл и...

Возач со автомобил „голф“ удрил во татко и син на мотоцикл во Тетово и избегал од местото на несреќата. Таткото се здобил со тешки...

Мотоцикл удри во малолетен пешак на улицата Џон Кенеди

Дваесетгодишен мотоциклист вчера на улицата Џон Кенеди, во близина на крстосницата со улицата „Дижонска“ во Скопје, удрил во малолетен пешак од село Палиград. Во незгодата,...

Мотоцикл удри во шестгодишно дете во Марино

Шестгодишно дете беше тешко повредено синоќа во Марино, кога во него удрил мотоцикл управуван од 16 годишно лице од с.Кадино. Со тешки телесни повреди се...

Судир меѓу мотоцикл и автомобил кај Собрание

Мотоциклист е повреден во сообраќајна несреќа што се случила помеѓу автомобил и мотор денес на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски“ во...

Mотоцикл излета од патот, возачот тешко повреден

На патот од село Големо Радобил – Прилеп вчера мотоциклист, управувајќи мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Од МВР информираат...

Петмина повредени во сообраќајка на мотоцикл и автомобил во Градско

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 13.30 часот на ул.“Маршал Тито“ во Градско помеѓу мотоцикл марка „Јамаха“ со...

Мотоциклистите најчесто возат без заштита на главата во Тетово и во...

Без заштитен шлем се возат мопеди и моторцикли низ Тетово и Гостивар, велат од СВР Тетово по најновата акциска контрола на сообраќајот со цел да...

Охриѓанец загина кај Косел, со мотоцикл удрил во автобус

Љупчо Ј. (32) од Охрид загина во сообраќајна несреќа што вчера попладнето се случи на магистралниот патен правец Охрид - Ресен, кај селото Косел. Тој...