Ознака: мотоциклист

Повредени пешак и мотоциклист во Радовиш

Во радовишката полиција во попладневните часови на 30 октомври била пријавена сообраќајна незгода што се случила во селото Подареш. Според пријавата, автомобил „сеат“, управуван од...

Мотоциклист падна во Вардар од мостот „Близнаци“

На кејот на реката Вардар, во близина на мостот „Близнаци“ синоќа 28-годишен скопјанец управувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал во реката. М.М. се здобил со...

Мотоциклист повреден во сообраќајка кај Куманово

Еден човек е тешко повреден во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Куманово-с.Липково, кај с.Лопате. Сообраќајката се случила вчера попладне, помеѓу автомобил „пежо 206“ управувано...

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Чаир

Дваесет и петгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосницата на улиците „Џон Кенеди“ и „Благоја Паровиќ“ во...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Педесетиедногодишен прилепчанец е тeшко повреден во сообраќајна несреќа, што вчера се случила во Прилеп на улицата “Иво Лова Рибар“, информира МВР. Сообраќајната незгода се случила...

Мотоциклист загина во сообраќајната незгода на патот Кичево – Охрид

Дваесет и осумгодишен мотоциклист почина во сообраќајната несреќа што се случи на патот Кичево – Охрид, кај селото Другово. Обвинителството јави дека во несреќата учествувале...

Петнаесетгодишен мотоциклист тешко повреден при судар со возило

Вчера напладне на крстосница од улицата „Илија Николовски Луј“ и улицата „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило со битолски...

Мотоциклист од Холандија почина по судар со возило кај Битола

Холандски мотоциклист на возраст од 58-години почина вчера во сообраќајна несреќа на патот Битола - Ниже поле. Мотоциклистот се судрил со автомобил, со кој управувало...

Сообраќајка со смртни последици, загина мотоциклист

Сообраќајка со смртни последици се случи вчера на автопатот „Пријателство“, каде се судриле два мотоцикла и товарно возило влекач „МАН“ со полуприколка „Шмитз“, едниот...

Мотоциклист загина во сообраќајка кај наплатната рампа Градско

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната...