Ознака: Мотоциклисти

Загинаа двајца мотоциклисти на автопатот Велес – Гевгелија

Двајца мотоциклисти на возраст од 22 и 35 години загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Велес – Гевгелија. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера...

МВР со зајакнати акциски контроли за поголема безбедност

Од вчера во 19.30 до 1 часот на 6 септември полицијата казни 40 мотоциклисти и задржа 13 мотори. - При контролата откриени се 40 возачи...

За еден ден казнети 77 возачи и 11 мотоциклисти во Скопје

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 77 возачи кои возеле со брзина над дозволената, и 11 мотоциклисти кои возеле без кацига и без возачка...

РСБСП апелира мотоциклистите да ги почитуваат правилата

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до моторџиите да внимаваат и да ги почитуваат сообраќајните правила. Велат дека мотоциклистите се...

РСБСП: Мотоциклисти внимавајте и почитувајте ги сообраќајните правила

Носете заштитен шлем, внимавајте на брзината, користете ги трепкачите, одржувајте растојание, користете ги двете сопирачки, избегнувајте „мртви агли“, носете рефлектирачки елек и заштитна опрема,...

Да нема деца жртви во сообраќајот

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) оваа година ќе се фокусира на реализација на програми и проекти насочени кон ранливите групи...

Без изговори! Правилата во сообраќајот важат и за мотоциклистите

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ги потсетува мотоциклистите дека не постојат никакви изговори и оправдувања, сообраќајните правила и прописи важат и...

Времен режим по повод дефиле на мотоциклисти

По повод одржувањето на третата ИПА Мото средба на мотоциклисти во организација на Меѓународното полициско здружение ИПА Оддел Македонија и Мото Клуб ИПА Македонија,...

Мотоциклистите под постојан ризик на скопските улици

Сите учесници во сообраќајот имаат одредена одговорност кога управуваат со какво било моторно возило, а мотоциклистите спаѓаат во групата учесници што се изложени на...