19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:34

Ознака: мотор

Во Запорожје да се продолжи победничката серија

За ракометарите на Вардар ова ќе биде можност и да му се реваншираат на Мотор за неодамнешниот пораз во Регионалната лига Актуелниот европски првак Вардар,...

Се запали мотор на „Боинг 737“ пред полетување

Се запали мотор на „Боинг 737“ на писта само неколку моменти пред полетувањето. Избегната е трагедија, бидејќи патниците брзо го забележале пожарот на моторот. Инцидентот се...

Авантурите на песот-моторџија

Невообичаената видео-снимка на која се забележува куче што се вози на мотор, зад неговиот сопственик кој управува со возилото, на автопат во Лас Вегас,...

„Хонда“ со мотор на „Тесла“ наречен „теслонда“

Старата „хонда акорд“, напојувана од моторот „теслонда“, може да оди од 0 до 60 километри на час за 2,45 секунди. Тоа е побрзо од...

Кринц руши гиганти, хет-трик на Маласинскас

Централниот бек на Мотор, Аиденас Маласинскас, третпат сезонава воодушеви со својата несебична тимска игра и со девет гола, па со право се најде во...

Млад радовишанец загинал кога со мотор удрил во паркирана тракторска приколка

Дваесетгодишен возач на мотор „Кавасаки“ загинал во Радовиш кога рано изутринава удрил во паркирана тракторска полуприколка.   Полицијата соопшти дека рано изутринава околу 2:05 часот на улица...

Скопјанец тешко повреден при пад од мотор

Триесет и едногодишниот скопјанец Р.Ј. синоќа во 20:00 часот управувајќи мопед „Кивеј“ со скопски регистарски ознаки паднал на коловозот на ул. „28“ во село...

Повреден мотоциклист на булеварот Теодосиј Гологанов

Вчера околу 12 часот на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено. Во несреќата учествувале, автомобил „Хјундаи И-30“...