Ознака: моторџии

Смртоносни замки оптегнати на шумските патишта во Австралија

Возачите на мотори во Австралија се вознемирија откако деновиве беа откриени неколку замки поставени на популарните патеки за возење кои се наоѓаат во шумите....

Моторџиите си ја честитаа Новата 2019 година

Традиционално, секоја година на 1-ви јануари моторџиите од Скопје се собираат на плоштад да си ја честитаат Новата година. Моторџиите се собираат на плоштадот Македонија...

Шведска: Во престрелка меѓу моторџии седум ранети, 12 уапсени

Шведската полиција денеска соопшти дека седум лица се ранети во престрелка меѓу моторџии кај Гетеборг и додаде дека уапсила 12 лица. Од полицијата информираат дека...

Ќе произлезе ли квалитетна одлука по жолчните дебати во градското собрание

Најавената одлука на скопскиот градоначалник Петре Шилегов за регулирање на паркирањето за моторите предизвика многу дебати помеѓу граѓаните, но, секако, и помеѓу моторџиите и...

Моторџиите и градот Скопје на работна група ќе договараат регулирање на...

Моторџиите и градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на разликите околу плановите на градот за регулирање на паркирањето мотори. Ова е договорено...