4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 21:19

Ознака: моторциклисти

Санкционирани 160 прекршоци на мотоциклисти

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот на територијата вчера, во...

Движењето „The Distinguished Gentleman’s Ride“ собра шест милиони долари, Скопје дел...

Шест милиони долари се собрани како донации во рамки на движењето „The Distinguished Gentleman’s Ride“ кое годинава обедини 110.000 моторциклисти од 630 градови во...

Мото-тркачот Чајка со совет „Подобро да ви тече пот од глава,...

Подобро да ви тече пот од глава, а не крв, затоа носете заштитни шлемови. Ова е советот на тетовскиот мото-тркач Горан Хаџи Иљоски Чајка...