28.2 C
Skopje
21.8.2019 - 11:49

Ознака: мост

Кој ја фрли одговорноста низ Вардар?

Неодамнешниот случај кога вработен во „Комунална хигиена“ собраниот смет го фрли од мост во Вардар, по што доби отказ од работа, предизвика поделени реакции...

Стопанствениците од Визбегово излегоа на протест

Долгата реконструкција на патот кон Косово им здодеа и на фирмите Педесетина менаџери и сопственици на компании излегоа на протест револтирани поради предолгиот период на...

Градот конечно потпиша договор за изградба на нов мост на Вардар...

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, претседателот на одборот на директори на компанијата „Мега инженеринг консалтинг АД“, Ајкут Јилдирим и претставникот на Групата на...

МОСТ: Гласањето помина во фер и демократска атмосфера

Прелиминарната оцена на граѓанската асоцијација МОСТ е дека и во вториот круг од изборите за претседател на државата граѓаните слободно излегоа да го дадат...

„Мост“: Семејно гласање и гласачи непроверени со УВ-ламба во Чегране

Претставници од граѓанската асоцијација „Мост“ во периодот од 17 до 19 часот забележале изборни нерегуларности на две гласачки места. На гласачкото место 2659 во општина...

„Мост“: До 16 часот одзивот е 34,8 отсто

Според податоците добиени од ПВТ-програмата (паралелно сумирање на гласовите), која претставува математичко-статистички научен метод, одзивот на гласачите до 14 часот е 26,3 отсто, до...

MОСТ: До 10 часот одѕивот е 6,6 отсто

Според потврдените информации, добиени од набљудувачите и регионалните канцеларии на МОСТ, гласањето се одвива во најдобар ред, без регистрирани неправилности. Според податоците добиени од ПВТ...

Гласањето се одвива мирно и без инциденти

Гласачките места во вториот круг од претседателските избори се отворени на време и не се забележани неправилности во досегашното спроведување на гласањето. Ова се...

МОСТ го следи гласањето со над 1.500 набљудувачи

Граѓанската асоцијација МОСТ го следи денешното гласање со повеќе од 1.500 набљудувачи. На 1.160 гласачки места, избрани според случаен и репрезентативен примерок, распоредени се...

Русија подготвува изработка на мост кон Северна Кореја

Рускиот претседател, Владимир Путин, му даде инструкции на Министерството за развој на Далечниот Исток и на Арктикот да изработи проект за изградба на сообраќаен...