17.9 C
Skopje
27.5.2019 - 16:03

Ознака: Мостар

Мостар меѓу најромантичните места за свадбен туризам

Стариот мост во Мостар е меѓу спомениците во светот, кој ги привлекува вљубените парови за да ги одржат церемониите за венчавка. Од почетокот на...

Најмалку 15 повредени при невреме во Мостар

Најмалку 15 лица побарале медицинска помош во босанскиот град Мостар, откако се здобиле со повреди за време на невремето проследно со силен ветер, што...

Заев од Мостар: Регионот има лидери кои се подготвени да сплотуваат...

Тоа што не поврзува е заедничката иднина на нашите граѓани, на регионот и на светот. Тоа што не поврзува е потребата за стабилност, сигурност...

АНА-МПА: Ципрас и Заев денеска во Мостар

Алексис Ципрас и Зоран Заев, заедно со нивните колеги од Црна Гора и Босна и Херцеговина, денеска ќе одржат квадрилатерална средба во Мостар, објави...

Мостар заложник на партиските интереси

Главната причина за тоа што во овој етнички мешан град се немаат одржано избори од 2008 година е тоа што не е постигнат компромис...

Запрен конвој со автобуси со мигранти

Автобусите со мигранти, кои од Сараево тргнале кон Мостар, биле запрени кај Коњиц и оневозможено им е заминувањето до бегалскиот центар во Салаковец, потврди...

Преговори за локални избори во Мостар

По една година од одржувањето на последните преговори за наоѓање решение за локалните избори за градот Мостар, вчера ограноците на политичките партии во овој...