12.8 C
Skopje
18.2.2020 - 12:17

Ознака: Московскиот Регион

Голем пожар избувна во електрана во московскиот регион

Голем пожар избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави ТАСС, цитирајќи неименуван извор во службите за итни случаи. Неименуван очевидец изјави за новинската...