Ознака: Москва

Мистура: Инспекторите во Дума да ја завршат својата работа

Пратеникот на Обединетите нации за Сирија, Стафан де Мистура денеска во Москва изјави дека ОН се залагаат инспекторите на Организацијата за забрана на хемиското...

Во Москва манифестација посветена на македонската култура

Во рамките на проектот „Читај ја Македонија!“, поддржан од Министерството за култура на РМ, во организација на Олга Панкина, на 19 април во Москва,...

Во Москва манифестација посветена на македонската култура

Во рамките на проектот „Читај ја Македонија!”, поддржан од Министерството за култура на РМ, во организација на Олга Панкина, на 19 април во Москва,...

Војна во најава

Пораката од Трамп да очекуваат „нови, убави и паметни“ ракети и западните воени бродови што итаат кон Сирија го вклучија алармот во Москва, која...

Пожар во трговски центар во Москва, еден загинат

Едно лице загина во пожар во трговски центар во источниот дел на Москва, јавуваат руските медиуми. Според извори во службата за вонредни ситуации, евакуацијата е...

Заев:Протерувањето на рускиот дипломат не би требало да влијае на...

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конфернција ја потврди информацијата дадена од министерот за надворешни работи Никола Димитров во врска со протерувањето на руски дипломат...

Москва адекватно ќе му одговори на Западот

Москва адекватно ќе одговори на одлуките на Вашингтон и повеќе западни земји за протерувањето руски дипломати, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни...

Најквалитетните вина на „Стоби“ во Москва

На рускиот пазар, како и на сите други пазари каде што се присутни, нудат производи со издржан квалитет, кои се соодветни на барањата и...

Сибирски студ и снег го замрзнаа Стариот Континент

Во Москва температурата падна под 20 степени, а според руските метеоролози, ниските температури во земјата ќе продолжат и на почетокот на следниот месец. Рим,...