Ознака: Москва

ФОТОВЕСТ: Москва блесна за празниците

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, рече дека нема да има големи новогодишни прослави во главниот град на Русија поради пандемијата, но тоа не значи...

Спречен терористички напад во Москва

Руските безбедносни служби спречија терористички напад со бомба и приведоа човек кој се подготвувал да активира бомба пред зградата на владата, објави Федералната служба...

Во Москва 49 нови смртни случаи од коронавирус за 24 часа

Рускиот главен град во понеделникот регистрираше 49 нови смртни случаи поврзани со коронавирус, соопшти Московскиот кризен штаб. - Четириесет и девет пациенти со коронавирус, кај...

Москва ги затвора училиштата на две недели

Москва од следниот понеделник ќе ги затвори училиштата на две недели поради брзиот раст на бројот на заразени со коронавирус. Русија во последните 24 часа...

Русите тврдат дека вакцинирањето против ковид-19 во Москва поминува без компликации

Не се забележани компликации кај ниту едно од 3.000 лица кои биле вакцинирани против коронавирусот во Москва како дел од испитувањата по регистрацијата, изјави...

Руски „Комерсант“: Ќе има последици, Москва го предупреди Вучиќ за договорот

Белград и Приштина формално се обврзаа на воспоставување економски врски, но тоа може да има сериозни геополитички последици, пишува московскиот весник „Комерсант“. Според анализата на...

Стотина приведени на протест во Москва

Московската полиција уапси повеќе од сто демонстранти кои одржуваа неодобрен митинг во средата вечерта за да протестираат против уставните измени донесени на националното гласање...

На парадата во Москва учествуваа 14.000 војници

Во Москва се одржа воената парада, по повод одбележувањето на 75-годишнината од победата над фашизмот во Втората светска војна. На Црвениот плоштад учествуваа 14.000...

На парадата во Москва ќе учествуваат 14 илјади луѓе, ќе ја...

Во Москва денеска ќе се одржи воена парада по повод одбележувањето на 75-годишнината од победата над фашизмот во Втората светска војна. Рускиот министер за...

Москва и Вашингтон преговараат за нуклеарното разоружување

Русија и САД во Виена ги продолжуваат преговорите за контрола на нуклеарното вооружување, кои се постојано под закана да завршат неуспешно. Причина е инсистирањето...

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animefreak.ws/m/ljjq) Episode 39 at website https://animefreak.ws. See more animefreak

World Trigger 2nd Season (https://funimationfree.com/m/5QbY) Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation canada