Ознака: Морси

Египет го осуди неодговорното тврдење на Ердоган дека Морси е убиен

Египетскиот министер за надворешни работи, Самех Чукри, остро ја осуди изјавата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за убиство на поранешниот египетски претседател Морси,...

Ердоган: Морси не почина од природна смрт

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека не верува дека поранешниот претседател на Египет, Мохамед Морси, починал од природна смрт. -Дали тоа беше нормално...