22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 15:46

Ознака: мормони

Апсењето на наркобосот треба да даде одговори за масакрот врз мормоните...

Мексиканските безбедносни сили уапсија локален наркобос вмешан во масакрот врз мормонско семејство од Ла Мора во 2019 година, во кое беа убиени три жени...

„Свиркачот“ бара дел од стоте милијарди собрани за второто доаѓање на...

Американската Црква на Исус Христос на светците од последните денови, попозната како мормонска црква, го бранеше начинот на кој ги користи и инвестира донациите...

Верувањето на мормоните во соживот со наркокартелите заврши трагично

Со децении малото село на американските мормони во планините во северозападно Мексико, коегзистираше мирно со најмоќниот наркокартел во регионот. Американците застануваа на контролните пунктови...

По масакрот во Мексико, момче изодело 23 километри во потрага по...

Девин Блејк Ленгфорд, американско момче кое го преживеа грозоморниот напад кој го потресе светот, а за кој се чини дека е извршен од мексикански...