6 C
Skopje
15.2.2019 - 22:49

Ознака: монструм

Судењето за „Монструм“ продолжува на 5 јули

Со гледање аудио и видео снимка во судница од испрашувањето на заштитениот сведок Хаки Азири од 7 мај 2012 година од страна на истражен...

На судењето за „Монструм“ се гледа снимката од заштитениот сведок Хаки...

Во судница во Кривичниот суд во моментов се гледа аудио и видео снимка од испрашувањето на заштитениот сведок Хаки Азири од 7 мај 2012...

Ново рочиште за случајот „Монструм“

Ново рочиште за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е закажано за денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште беа сослушани тројца сведоци, кои...

Судењето за „Монструм“ продолжува на 25 јуни

Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 25 јуни, откако на денешното рочиште беа сослушани тројца сведоци, кои на 12...

Се онесвести сведок на „Монструм“, прекинато судењето

Со сослушување на сведок во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за случајот „Монструм“ на СЈО. Судијата Огнен Ставрев и Фатиме Фетаи од СЈО  го...

Во „Монтрум“ денеска изјава дава обвинетиот Хаки Азири

Со исказ на обвинетиот Хаки Азири денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за  петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите...

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, тврди неговиот брат Агим

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, второбвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските...

Почна судењето за „Монструм“, СЈО го презеде случајот

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи...

Заев: Сите докази што сум ги поседувал за „Монструм“ се предадени

Сите докази што сум ги поседувал се дадени, вклучително сите докази кои што се поврзани или некако поврзани со предметот „Монструм“, изјави денеска премиерот...