Ознака: монструм

На новото рочиште за „Монструм“ ќе бидат пуштени „бомби“ за случајот

Обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски влегоа на судењето за предметот „Монструм”. Фетаи не одговори на новинарските прашања, само прокоментира дека предметите од СЈО...

Бомбите за петкратното убиство кај Смилковско Езеро ќе одекнат во август

Изведувањето на бомбите за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско Езеро што се случи на 12 април 2012 година, е...

Судење „Монструм“: Возилото од кое биле украдени табличките и ставени на...

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска, на рочиштето за случајот „Монструм“, од страна на судијата Огнен Ставрев беше испрашуван сопственикот на сервисот каде што...

„Монструм“ – втор роман на Јанко Филиповски

Јанко Филиповски, на 73 години, пред две години го имаше првиот литературен обид, самостојно го издаде романот „Лузна“, а пролетва, пред читателската публика се...

Сведок во „Монструм“: Не видов ниту еден од обвинетите кај Смилковско...

На денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро во 2012 година, сведокот повикан од страна на одбраната, Рамадан Мурати, во...

„Монструм“ продолжува во Кривичен

Во Основниот суд Скопје 1 Скопје за денеска со почеток во 10 часот е закажано ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на...

Отсуството на судијата го одложи „Монструм“

Предметот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство е одложен за 6 мај, во 10 часот, бидејќи на денешното рочиште службено отсутен беше претседателот на судечкиот...

Спасовски: Се уште нема информации за Демири и Исмаиловиќ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека се уште немаат информации за тоа каде се наоѓаат Алил Демири и Африм Исмаиловиќ кои се...

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар...

Во Кривичен нови рочишта за „Траекторија“ и „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Траекторија“ и „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Траекторија” се наоѓа во...