Ознака: монолит

Најновиот монолит повикува на поглед кон небото и е чуван со...

Исто како коронавирусот, и монолитите како да одбиваат да останат во 2020 година. Можеби за краток период светот заборави на мистериозните монолити кои се...

И во Холандија се појави таинствен монолит

Таинствен метален монолит се појави деновиве и во една рамнина во северна Холандија, соопштија тамошните власти. Вакви слични камени столбови се појавија неодамна во...

Се појавуваат осомничени за случајот на мистериозните монолити

Откако првиот монолит се појави во американската сојузна држава Јута пред околу две недели, откриени се уште пет - во американската сојузна држава Калифорнија,...

Монолитот во Калифорнија отстранет и заменет со крст во бизарен чин...

Монолитот во американската сојузна држава Калифорнија исчезна набргу по неговото појавување на планината Пајн, во паркот Атаскадеро, пренесува „Асошиејтед Прес“. Откако беа објавени фотографии на...

Мистериозни монолити изникнуваат насекаде

Нов мистериозен метален монолит беше откриен на планина во американската сојузна држава Калифорнија, една недела откако оригиналниот монолит откриен во пустина во американската сојузна...

Монолит налик на оној во Јута се појави во Романија

Метален монолит речиси идентичен со оној откриен во американската сојузна држава Јута, кој по 10 дена исчезна, сега се појави во Романија во близина...

Исчезна мистериозниот пустински монолит

Исчезна мистериозниот метален монолит што пред 10 дена беше откриен во пустината Ред Рок во американската сојузна држава Јута, пренесуваат светските медиуми. Бирото за управување...