Ознака: моника

Светот се збогува од Моника Вити

Италијанската глумица Моника Вити, музата на режисерот Микеланџело Антониони, почина во вторникот на 91 година. - Збогум Моника Вити, збогум кралице на италијанскиот филм. Денеска...

Нормално дека Моника Терон и Владимир Владимирович ќе се вљубат

И така ФБИ-агентката Моника Терон и инспекторот на Интерпол, Владимир Владимирович Сорокин, ќе мора да дојдат од САД и Русија во Нордистан, оти низ...

Моника сведочеше пред полицијата: Тој ме потстрижуваше, ме мачеше и ме...

Тој ме потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше. Ми рече дека полицијата ќе нè убие и двајцата. Ме тераше да пешачам пет или шест...

Србија 13 дена трага по „малчанскиот бербер“, малата Моника ја обезбедува...

Педофилот Нинослав Јовановиќ е во бегство веќе тринаесетти ден, а интензивното пребарување од страна на српската полиција не запрело ниту за новогодишите празници, наведуваат...

ЛСИ нема да ја поддржи Владата на Рама

Албанското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), чиј основач е актуелниот претседател на Албанија, Илир Мета денеска порача дека никогаш нема да биде дел од...