20.5 C
Skopje
1.10.2020 - 17:16

Ознака: Монако

Принцот Алберт Втори од Монако заразен со коронавирус

Принцот Алберт Втори од Монако (62) е позитивен на новиот коронавирус, објави кралската палата, а пренесе „Индипендент“. Пред само 24 часа, принцот Алберт Втори најави...

Состанок за фудбалска стратегија во Монако

Натпреварувачката рамнотежа, обемот на работа на фудбалерите и професионализацијата на фудбалот за жени биле меѓу темите на состанокот во Монако на Стручниот совет за...

Секој трет жител на Монако е милионер

Монако, втората најмала земја во светот, со 38,3 илјади жители е најгусто населена, но е дом на 12,26 илјади милионери. Оваа бројка, според „Бизнис-инсајдер“, за...

Хамилтон триумфираше во Монако

Луис Хамилтон трет пат во кариерата победи на најпрестижната трка во шампионатот на Формула 1, Големата награда на Монако. Британецот победи пред Макс Ферстапен...

Кинескиот претседател Си Џинпинг во посета на Монако

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска престојуваше во посета на Монако, каде се сретна со принцот Алберт. Ова е прва посета на еден кинески претседател на...

Фабрегас пред трансфер во Монако?

Монако е близу до привлекувањето на играчот од Челзи, Цеск Фабрегас, јави „Екип“. Триесет и едно-годишниот Шпанец сака да игра под водство на неговиот поранешен...

ОЈО побара запирање на финансиски трансакции на сметки во Монако

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција достави барање со Кнежевството Монако да ги запре финансиските трансакции на сметки во Монако...

Уапсен сопственикот на фудбалскиот клуб Монако

Шефот на Монако, Дмитриј Риболовљев, беше уапсен денеска, објави „Ле Монд“. Домот на рускиот милијардер бил претресен од полицијата, објави медиумот. Риболовљев е осомничен за корупција,...

ВАР сепак ќе се применува и во ЛШ?

Челниците на Европската фудбалска унија (УЕФА) на состанокот во Монако, на 30 август, каде што ќе биде извршено и ждребувањето за составот на групите...

Во Мерцедес загриженост пред трката во Монако

 Директорот на Формула 1 тимот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека трката за Големата награда на Монако не одговара на болидите на неговиот тим. Минатата...