Ознака: момче

Момче тешко повредено при пад од трактор

Шестнаесетгодишник од гостиварското село Сенокос вчера се здобило со тешки телесни повреди по пад од трактор со приколка во селото Добри Дол, што ја управувал...

Се удави момче во Охридско Езеро

По триесет минутна потрага од водите на Охридското езеро попладнево е извлечено безживотно машко тело. Момчето скокнало од педалинка и повеќе не излегло од...

Починато момче донесено во скопска болница

Дваесет и петгодишен скопјанец вчера бил донесен починат во Клиничката болница „Аџибадем - Систина“. Како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во...

Прегазено 6-годишно момче во Хиподром

Во Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа било пријавено дека на регионалниот пат Хиподром - Јурумлери е прегазено 6-годишно момче, кое се здобило со тешки...

Младо момче од Кавадарци се повреди управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.  Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му...

Осумгодишно момче од Белгија се запишало на факултет

Осумгодишно момче од Белгија завршило средно училиште и наскоро ќе тргне на факултет.  Момчето Лоран Симон, чиј татко е Белгиец, а мајка Холанѓанка, за само...

Претепано момче се бори за живот

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непознати...

Почина 24-годишно момче во Скопје играјќи фудбал

Дваесет и четиригодишно момче вчера околу 19.30 часот починало во населбата „11-ти Октомври“, додека играло фудбал. На момчето му се слошило, по што паднал...

Прегазено 11- годишно дете во Скопје

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, синоќа попладне било пријавено дека, на улица „Втора Македонска Бригада“ патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерскитаблици управувано...

Нападнато момче на автобуска станица на Бит пазар

Четири непознати лица завчера физички нападнале 17-годишно лице на улица „Крсте Мисирков“ во Скопје. Случајот во Полициската станица Бит пазар го пријавил таткото на седумнаесетгодишното...