Ознака: момче

Уапсено момче на Бит пазар, кај него пронајдени марихуана и нож

Полицијата на подрачјето на Бит Пазар го привела М.И. (26) од Скопје, за време на забраната за движење, затоа што при извршен преглед кај...

Полицијата трага по 16-годишно момче од Морани

Н. З. (44) од селото Морани, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавила дека по семејни недоразбирања, од дома се оддалечил нејзиниот син О. З....

Дваесетгодишно момче од Арачиново осомничено за продажба на марихуана

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 20 години поради основано сомнение...

Младо момче паднало и починало во својот дом

Дваесет и двегодишно момче од Кавадарци вчера починало, откако паднал во неговиот дом. Според информациите на МВР, вчера во 14.00 часот мајката на момчето пријавила...

Четворица малолетници нападнале момче во Скопје

М. С. (56) пријавил во СВР Скопје, дека во 16 часот на крстосницата помеѓу улицата Македонија и улицата Луј Пастер неговиот малолетен син бил...

По четири години кома почина момчето што беше труено со жива

Дваесет и шестгодишно момче во Германија почина четири години откако изел сендвич во кој неговиот колега ставил жива. Германската новинска агенција ДПА објави дека момчето...

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка на патот Дреново – Кавадарци

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка што се случила рано утрово на патот Дреново – Кавадарци. Според информациите на МВР, околу 4 часот било пријавено дека...

Момче од Швајцарија повредено при пад на Матка

Во СВР Скопје изутринава од Ургентен цетар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека вчера со тешки телесни повреди кај нив бил донесен...

Момче од Куманово пазарело со фалсификувани пари

Деветнаесетгодишно момче од Куманово купувало во продавници и плаќало во ресторани со фалсификувани пари. Според информациите на МВР, М.И. (19) на 3 октомври платил на...

Брутално нападнато момче во Карпош

Во општина Карпош денеска во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник, кој веднаш го напуштил местото на настанот. Настанот се...