Ознака: момче

„Најубавото момче на светот“ во Кинотека

Документарецот што привлече големо внимание на „Санденс“ - „Најубавото момче на светот“, ќе се прикажува утревечер, во 20 часот, во Кинотеката. Шведско-германско-францускиот документарец „Најубавото момче...

Спасувачите на еден метар од заглавеното дете во бунар во Мароко:...

Спасувачите попладнево дојдоа на растојание од еден метар од 5-годишното дете кое е петти ден заробено во бунар во северниот дел на Мароко, по...

Момче

Не сум од оние што со часови се закотвуваат под сонце на плажа, макар била најпесочна, и не се мрдаат оттаму. Го сакам сонцето...

Продолжува потрагата по момчето што исчезна во водите на Вардар

Полицијата и натаму го бара момчето кое вчера исчезна во реката Вардар, кај неготинско Пепелиште. Момчето почнало да се дави во реката, а другарче се...

Тинејџер од САД ја избодел девојка си 114 пати

На тинејџер од Флорида ќе му се суди како на возрасен бидејќи ја убил својата девојка прободувајќи ја 114 пати со нож. Четиринаесетгодишното момче е...

Суспендирани двајца полицајци кои во Мостар претепаа момче

Главна тема во Босна и Херцеговина деновиве е видеото снимено во Мостар на кое се гледа како двајца полицајци брутално тепаат момче. Снимката прво беше...

Момче било нападнато од четири лица пред кафуле во Скопје

Во 04.30 часот изутринава во СВР Скопје, Д.С.(23) од Скопје пријавил дека во 00.50 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“ бил физички нападнат од...

Прекината потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Потрагата по 16-годишното момче од Ресен, кое вчера доцна поладнето, околу 18 часот исчезна во во водите на Преспанското Езеро, по над 20 часа упорно...

Сè уште трае потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Повеќе од 20 часа се трага по момчето кое вчера исчезна во Преспанското Езеро. Како што информираа од полицијата, станува збор за 16-годишно момче од...

Уапсено момче на Бит пазар, кај него пронајдени марихуана и нож

Полицијата на подрачјето на Бит Пазар го привела М.И. (26) од Скопје, за време на забраната за движење, затоа што при извршен преглед кај...