Ознака: „МоМА“

Ни доаѓаат уметници што изложуваат во „Тејт“, МоМА, „Гугенхајм“

Ретко имаме можност да донесеме вакви автори, предводници на светската сцена по прашања што отвораат ангажирани тематики. Некои од нив ќе бидат и наши...

Архитектурата на Скопје во „МоМА“

Предавање на темата „Архитектурата на Скопје во МоМА“ ќе се одржи в недела, со почеток во 19 часот, во киното „Фросина“. Во периодот од...

Допри го Пикасо

Светските музеи („МоМА“, „Уфици“, „Витни“) ја приближуваат уметноста до слепите и слабовидните луѓе преку т.н. „допирни“ обиколки во кои посетителите во приватна тура и...

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium reddit

Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 19 (https://animeflix.nl/m/7nq/ep-19) at website https://animeflix.nl animeflix given movie