3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 10:51

Ознака: „Молтен – X5000“

„Молтен – X5000“ официјална топка за СП во Јапонија

Светската ракометна федерација (ИХФ) на својата официјална страница ја претстави топката со која ќе се играат натпреварите на 24-то Светско првенство (СП) за жени...