Ознака: молотови коктели

Судири во Атина, фрлени молотови коктели на полицијата

Помали судири се случија утрово во центарот на Атина, непосредно пред крајот на собирот на студенти, кога група непознати лица ја нападнале полицијата на...

Повторно судири во Хонгконг – демонстрантите гаѓаа со молотови коктели, полицијата...

Во Хонгконг денеска, по период на мало затишје, дојде до нов судир меѓу полицијата и демонстрантите. Полицијата пукаше со солзавец за да растера стотици демонстранти...

Полицијата употреби водени топови и солзавец на протестите во Хонгконг

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец и водени топови против демонстрантите кои претходно ги гаѓале полицајците со молотови коктели. До судири меѓу демонстрантите и полицијата дошло...

Полицијата во Хонгконг за првпат употреби огнено оружје на протестите

Еден полицаец пукаше од пиштол за време на протестите во Хонгконг, што е прва употреба на оружје откако почнаа протестите во јуни. Демонстрантите ја гаѓаа...

Со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на пратеничката од СИРИЗА,Теодора Ѕакри, додека во него било нејзиното семејство во грчкиот град Јаница,...