Ознака: молитва

Папата повика на „итно“ отворање на хуманитарни коридори за Украина

Папата Франциск денеска апелираше за прекин на конфликтот во Украина. Во неговите први директни јавни коментари откако рускиот претседател Владимир Путин нареди целосна инвазија на...

Молитва во бугарските џамии за загинатите во селото Ројак и во...

Во сите џамии во Бугарија утре ќе има молитва и помен за трагично загинатите во домот за стари лица во варнеското село Ројак и...

Регионот веќе ни посакува молитва и аплауз

Членовите на еден од најперспективните македонски бендови, „Фанк шуи“, велат дека не им недостигаат храброст и лудост, што е сосема доволно за да бележат...

Џафери: За време на велигденските празници молете се за нашите здравствени...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на сите верници од католичка вероисповед им го честита големиот христијански празник, Воскресение Христово – Велигден посакувајќи им добро...

Наместо еуфоричен пречек, верба преку искрена молитва

ВО ЦРКВИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА БДЕНИЈА ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ Дали би го прифатиле предизвикот наместо во кафеана или кафуле со музика, друштво, храна, пијачка и луда...

Стотици луѓе се собраа на молитва пред катедралата Нотр Дам

Стотици луѓе се собраа синоќа на молитва во близина на катедралата Нотр Дам во Париз, во која пред два дена изби катастрофален пожар. Парижани прошетаа...

Чувари пуштиле затвореници на молитва, 113 избегале

Повеќе од 100 затвореници избегале од затвор во западниот дел на Индонезија откако ги совладале стражарите за време на молитва, соопшти денеска локалната полиција. Вкупно...