11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:14

Ознака: можностите

Растот на минималната плата меѓу желбите и можностите

Прашавме некои од универзитетските професори дали има простор минималецот да достигне 16 илјади денари, како што предлагаат синдикатите. Експертската јавност има поделени ставови, едни...