Ознака: можни

Телескопот ТЕСС откри повеќе од 2.200 можни планети

Телескопот на американската вселенска агенција НАСА наречен ТЕСС, кој е во потрага по егзопланети надвор од нашиот Сончев Систем, ги надмина очекувањата и досега...

Сезонава ги имавме сите можни проблеми

Уште сме добар тим, но многу работи се случија сезонава и ако сакате да ја освоите Премиер-лигата, треба да играте речиси совршена сезона. Повеќето...

Кои се можните наследници на Меркел?

По оставката на наследничката на Меркел, Анегрет Крамп-Каренбауер, во јавноста се профилираа тројца кандидати за нов лидер на владејачките демохристијани во Германија. Тоа се...