5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 21:31

Ознака: модуларна болница

Економскиот директор на тетовската болница се повлече од функцијата

Економскиот директор на болницата во Тетово, Артан Етеми, на социјалните мрежи огласи дека поради морални причини и последиците од пожарот се повлекува од функцијата....

Директорот на тетовската болница поднесе оставка

Како доктор, кој цел мој професионален живот сум го посветил во лекување на моите сограѓани и како прв човек одговорен во Клиничката болницата во...

ОЈО ќе ги истражува јавните набавки за изградба на модуларните болници

Трагичниот настан што се случи во Тетово иницираше Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција согласно своите надлежности да отвори предмет...

Во скопската модуларна болница ќе се препраќаат пациенти од Струга, Гостивар...

Во Струга, Гостивар и Тетово има најголем наплив на пациенти заразени со коронавирус. Таму капацитетите се исполнети, а пациентите кои ќе треба да се...

Заболен од Ковид-19 избегал од штипската болница, пронајден бил мртов во...

Седумдесет и петгодишен пациент од Пробиштип заразен со коронавирус синоќа избегал од модуларната болница во Штип, а по кратко време, бил пронајден мртов. Настанот го...

Пуштена во употреба модуларната болница во Битола

Модуларната болница во Битола е пуштена во употреба и денеска ги прими првите пациенти од ковид-19. Со нејзиното пуштање во употреба во Битола ќе има...

Во Прилеп пуштена во употреба модуларната болница

Денеска во Прилеп, во присуство на премиерот Зоран Заев, на министерот за здравство Венко Филипче, на повеќемина функционери од власта, беше ставена во функција...

Се монтираат контејнерите за модуларната ковид-болница во Битола

И покрај тоа што во Битола последните денови драстично се намали бројот на позитивните на ковид-19, работите на изградбата на модуларната ковид болница интензивно...

Филипче: Монтажните болници се поставуваат со одлична динамика

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово беше во посета на Клиничката болница во Штип, каде што почна да се поставува монтажната болница за третман...

Почнува монтажата на модуларниот ковид-центар во кичевска болница

На две локации во кругот на кичевската Општа болница, деновиве ќе започне монтажата на модуларниот ковид-центар и објектот за тријажа на пациентите заболени од...