8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 23:52

Ознака: модуларна болница

Инфективна: Модуларната болница се дезинфицира по затворањето овозможено од слободните места

Модуларната болница во моментов се дезинфицира и се спроведуваат стандардни процедури за нејзино одржување, откако доволниот број на слободни места во последниот период овозможи...

Премиерот ќе се изјасни за оставките откако ќе го прочита извештајот

Премиерот Зоран Заев најави дека во текот на денот или најдоцна утре ќе даде свој коментар за објавениот извештај од вештачењето за пожарот во...

Заев: МВР ќе го објави форензичкиот извештај за тетовската модуларна болница

Форензичкиот извештај на Министерството за внатрешни работи кој треба да ги даде одговорите како настанал пожарот во тетовската модуларна болница, ќе биде објавен јавно....

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. - На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР...

Со хебла оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во...

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница, соопшти денеска...

Тетовчани бараа правда за жртвите во пожарот во модуларната болница

Денеска во Тетово имаше неколкучасовниот протест, на кој демонстрантите бараа правда и одговорност за жртвите кои загинаа во пожарот во модуларната болница. Протестот започна...

Маричиќ: Власта не се меша во истрагата за пожарот во Тетово

Власта воопшто не се меша во истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово. Да сакаше да се меша, немаше да повика германски истражители...

Почна да се разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за јавни...

Германски експерти ќе се вклучат во истрагата за пожарот во модуларната...

Четворица германски експерти ќе бидат вклучени во истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница, соопшти портпаролот на Владата Душко Арсовски. Тој образложи дека германскиот тим...

ОЈО ја собира документацијата за изградбата на тетовската модуларна болница

Основното јавно обвинителство Тетово продолжува со континуирано преземање дејствија за расчистување на трагичниот настан во модуларната ковид-болница, кога 14 лица го загубија животот во...