Ознака: модриќ

Модриќ ја одби првата понуда на Реал Мадрид

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ ја отфрли првата понуда на актуелниот европски и светски шампион за продолжување на договорот. Според „Телемадрид“...

Ѓоковиќ го доби Модриќ во изборот за „Спортист на Европа“

Моментално најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се најде пред најдобриот фудбалер на планетата, Лука Модриќ во изборот на новинарите за најдобар спортист на...

Модриќ: Ова е единствено чувство

Фудбалерот на Реал Мадрид и хрватски репрезентативец Лука Модриќ, им се заблагодари на сите што му помогнаа да ја освои Златната топка. – Ова е...

Модриќ: Би сакал да ја завршам кариерата во Реал

Официјално најдобриот фудбалер во светот, Лука Модриќ изјави дека би сакал да ја заврши кариерата во Реал Мадрид и дека никогаш не се гледал...

ФИФА вечерва решава: Роналдо, Модриќ или Салах

Во Лондон вечерва Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе го објави победникот во трката за најдобар фудбалер за 2018 година.. Во трка се Кристијано Роналдо,...

И за ФИФА најдобри се Роналдо, Модриќ и Салах

Наградата за фудбалер на годината ФИФА ќе ја додели по три недели Истите тројца фудбалери што беа во трка за најдобар фудбалер во изборот на...

Мендеш: Модриќ најдобар? Тоа е смешно!

Изборот на Лука Модриќ за најдобар фудбалер на годината од страна на УЕФА, предизвика негодување кај менаџерот на Кристијано Роналдо, Жорге Мендеш. - Модриќ најдобар?...

Модриќ избран за фудбалер на годината

Фудбалерот на Реал и капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, за првпат во кариерата беше избран за најдобар играч во Лигата на шампионите...

Модриќ е во Италија, се чека состанок со претседателот на Реал

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој е цел на Интер, а сигурни извори блиски до него изјавија дека нема против...

Модриќ: Не секогаш победува подобриот

Капитенот на Хрватска Лука Модриќ беше движечката сила на тимот на патот кон големото финале на Мундијалот 2018. И покрај поразот од Франција (2:4)...