12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 8:02

Ознака: мобилизирани полицајци

За денешните протести француската Влада мобилизира 60 илјади полицајци

Француската Влада мобилизираше 60.000 полицајци од целата земја поради денешните протести на „жолтите елеци“. Од движењето на „жолтите елеци“ велат дека несогласувањето со францускиот претседател...