Ознака: мобилизација

Армијата и полицијата во заеднички патроли

Со почетокот на викендот, армијата значително ќе го зголеми своето присуство во земјата и, во комбинирано дејствување со полицијата, ќе спроведува заеднички патроли и...

Донесена наредба за мобилизација и распоред на работата на сите здравствени...

Министерот за здравство, Венко Филипче, донесе наредба за мерки за работата на сите здравствени установи и нивните вработени. Од Министерството за здравство истакнуваат дека наредбата...

ДЗС се мобилизира, се стравува од обилни врнежи и поплави

Согласно актуелната временска состојба и хидролошка информација од УХМР, како и можноста за серија на обилни врнежи од дожд над 50л/м2, а во крајните...

Мадуро повика на масовна мобилизација

Приврзаниците на венецуелскиот претседател Николас Мадуро се собраа пред претседателската палата извикувајќи слогани за поддршка. Мадуро изјави дека високи воени лидери го увериле во...

Општа мобилизација за одбрана на националните прашања

Дебатата што предизвика голем интерес на форумот во Криница беше насловена „Одбрана на угледот на Полска и Полјаците на меѓународната сцена“, на која учествуваше...