6 C
Skopje
15.11.2018 - 1:20

Ознака: МНТ

МНТ и во ноември со хуманитарна претстава за помош на Сара...

Македонскиот народен театар продолжува со учеството во хуманитарната акција за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, кај која е дијагностицирана Anemia aplastica, болест...

„Галеб“ на сцената на МНТ во режија на Нина Николиќ

Во Македонскиот народен театар во тек се подготовките на претставата „Галеб“ по текст на Антон Павлович Чехов во режија на Нина Николиќ. Претставата е...

МНТ се подготвува за премиерата на „Галеб“

Во Македонскиот народен театар во тек се подготовките на претставата „Галеб“ по текст на Антон Павлович Чехов во режија на Нина Николиќ. Претставата е...

Претставата „Разговори во четири очи“ ја освои наградата на жирито на...

Претставата „Разговори во четири очи“ на режисерката Нина Николиќ ја освои наградата на жирито за најдобра претстава на 6. Интернационален театарски фестивал „Московски ноќи“,...

„Разговори во четири очи“ на МНТ на „Московски ноќи“

Македонскиот народен театар со претставата „Разговори во четири очи“ ќе гостува на 6-от интернационален театарски фестивал „Московски ноќи“, кој од денеска до 9 октомври...

МНТ со „Разговори во четири очи“ ќе гостува во Русија

Македонскиот народен театар(МНТ) со претставата „Разговори во четири очи“ ќе гостува на 6. Интернационален театарски фестивал „Московски ноќи“, кој од 5 до 9 октомври...

Паоло Маџели ја поставува „Еден месец на село“ во МНТ

За отворањето на театарската сезона 2018/2019, Македонскиот народен театар вечерва премиерно ќе ја изведе претставата „Еден месец на село“ според делото на Иван Сергеевич...

Македонскиот народен театар ја почнува новата сезона

Македонскиот народен театар вечер ќе ја почне новата сезона 2018/2019 со премиера на комично-тажната приказна „Еден месец на село“ - меѓу најдобрите дела во...

„Еден месец на село“ в сабота ќе ја отвори новата театарска...

За отворањето на театарската сезона 2018/2019, Македонскиот народен театар в сабота премиерно ќе ја изведе претставата „Еден месец на село“ според делото на Иван Сергеевич...

„Еден месец на село“ – прва премиера на МНТ во новата...

Првата премиера на Македонскиот народен театар во новата сезона ќе биде на 29 септември - претставата „Еден месец на село“ од Иван С. Тургењев...